Aktuálně

Okrskový turnaj ve florbalu chlapců - nižší gymnázium

Dne 22. 11. 2017 proběhl okrskový turnaj ve florbale chlapců IV. kategorie. Ani přes bojovný výkon se nepodařilo našim studentům postoupit do okresního finále. Přesto děkujeme za reprezentaci.

 Ivan Mlateček 

Celý text

Okresní kolo v basketbalu dívek SŠ

Dne 16. 11. 2017 se konalo okresní kolo v basketbalu dívek V. kategorie.
Naše družstvo ve složení:
Zacpalová 1.B, Hanousková 1.A, Kišková O6.A, Opatřilová 1.B, Vykopalová 1.B, Palová 1.B, Navrátilová 1.A, Koláčková 1.A, Zbořilová O6.A
se nejdříve utkalo s děvčaty ze SOŠ Prostějov. Podařilo se nám zvítězit a druhý zápas s družstvem ze SOŠPO Prostějov měl určit...

Celý text

Pohár Josefa Masopusta 2017


Dne 17.10.2017 se konalo okrskové kolo v kopaná středních škol O pohár J.Masopusta.

Naši chlapci se bez jediné porážky probojovali do okresního finále konaného 24.10.2017. Tady narazili na silná družstva strojnické a podnikatelské školy se kterými prohráli a díky vítězství nad fotbalisty z reálného gymnázia obsadili 3. místo.
Družstvo nastoupilo v této...

Celý text

Středoškolský pohár v atletice 2017

ne 19.9.2017 proběhlo okresní kolo středoškolského poháru v atletice.
Chlapci obsadili 3. místo, bez možnosti postupu. 
Děvčata okresní kolo vyhrála a zajistila si postup do krajského kola, konaného dne 3.10.2017 v Olomouci.
V trvalém dešti vynikly školy se specializovanou výukou atletiky a naše holky skončily na 7. místě. Nejlepšími výkony se předvedla studentka 1.B...

Celý text

Volejbalový turnaj dívek ZŠ

Ve středu 27.9.2017 se na ZŠ Jana Železného v Prostějově odehrál "Volejbalový turnaj dívek  základních  škol". Za účasti šesti škol se naše děvčata umístili na druhém místě. Naši školu reprezentovali - Tereza Pořízková, Magdaléna Plisková, Kateřina Tomášková (O4.A), Barbora Stopková (O3.B), Natálie Lysáková, Petra Vilímová, Hanka Vilímová...

Celý text

Teorie sportovní přípravy

1. Ročník
Dějiny tělesné kultury

2. Ročník
Základy anatomie a fyziologie
Fyziologie tělesné zátěže
Motorické schopnosti a dovednosti
Sportovní trénink

3. Ročník
Základy pedagogiky sportu
Základy psychologie sportu
Management sportu

4. ročník
Výživa
Podpůrné prostředky - doping
Nejčastější zranění podpůrně-pohybového aparátu
Regenerace a rehabilitace

Celý text

Prostějovská výška 2017

15. 9. 2017 se studenti Gymnázia Jiřího Wolkera zúčastnili soutěže ve skoku vysokém Prostějovská výška. GJW reprezentovala čtyři družstva. V kategorii starší žákyně soutěžily Eliška Slámová, Lenka Velská a Anna Vystavělová, která skončila v jednotlivcích na 2. místě. Družstvo starších žáků nastoupilo ve složení Pavel Roden, Matyáš Müller a Richard...

Celý text

Sportovní gymnázium

Třída Gymnázia se sportovní přípravou se na GJW otevřela v září 2015. Studentům, kteří vykovávají aktivní závodní sportovní činnost, nabízí skloubení sportovní aktivity a kvalitního gymnaziálního vzdělání. Studenti mimo praktickou výuku Sportovního tréninku, mají ještě teoretickou výuku sportovní přípravy (TSP). Tato kombinace jim umožňuje volitelnou maturitní zkoušku z tohoto předmětu. Ve třetím ročníku mají ještě možnost navštěvovat seminář k TSP, který dále rozvíjí teoretické vědomosti v praxi. Výuku těch teoretických předmětů zabezpečuje Mgr. Vendula Zbořilová, která stále spolupracuje s FTK v Olomouci.

Celý text

Mistrovství České republiky středních škol v plážovém volejbale

V pátek 16. 6. 2017 hostil pražský Beachklub Strahov Mistrovství České republiky středních škol v plážovém volejbale, kterého se zúčastnila i děvčata z Gymnázia Jiřího Wolkera. Konkrétně Tereza Slavíková s Terezou Balákovou a Aneta Hůsková s Anetou Weidenthalerovou.

V náročné konkurenci si studentky Gymnázia Jiřího Wolkera vedly skvěle a probojovaly se až do...

Celý text

Krajské finále v plážovém volejbalu dívek

 2.6.2017 se naše studentky zúčastnili krajského přeboru Olomouckého kraje v plážovém volejbalu v Kojetíně. Oba naše páry se nakonec utkali ve finále turnaje a tím si vybojovali účast na republikovém finále v Praze, které se uskuteční 16.6.2017.

Gratulujeme a držíme palce do dalších bojů.

 Studentky které naši školu reprezentovaly :
 Vítězné pár  - Terka...

Celý text

Okresní kolo volejbalu dívek - nižší gmnázium

10.4.2017 se naše studentky z nižšího gymnázia účastnili Okresního kola ve Volejbale dívek kategorie IV.  na hale Sportcentra-DDM. Svoji skupinu vyhráli, ale ve finále nestačili na studentky ZŠ Železného. 
Naši školu reprezentovali : 02.B. Drmolová Ema, Stopková Barbora, 03.A.Pořízková Tereza, Plísková Magdaléna ,03.B. Tesařová Lucie, Žemličková Klára.
Holkám...

Celý text

O pohár ministryně školství v basketbalu 2017

Basketbal na nižším gymnáziu

Studenti nižšího gymnázia se v březnu opět zapojili do turnaje o pohár ministryně školství. Tentokrát se sice neprobojovali až do finálového turnaje, ale i třetí místo v kraji je pro tento mladý a perspektivní tým úspěch.

Gymnázium reprezentovali: Richard Bálint, Matyáš Müller, Šimon Salay, Martin Čmel, Michal Seidler, Tomáš...

Celý text

Republikové finále volejbalu dívek Karlovy Vary 2017

Úspěch našich volejbalistek.

 

Ve dnech 19.3. – 21.3. 2017 se konalo v Karlových Varech republikové finále středních škol.

Naše družstvo pod vedením Zuzany Bálintové, ve složení: Dvořáčková Klára, Hůsková Aneta,

Brodzianská Barbora, Muzikantová Jana, Baláková Tereza, Boudová Veronika, Strnadlová Tereza,

Slavíková Tereza, Weidenthalerová Aneta a...

Celý text

Okrskové a okresní kolo ve florbalu chlapců

Ve dnech 28. 2. a 2. 3. proběhlo okrskové a okresní kolo ve florbale SŠ chlapců. Naše družstvo bez problémů postoupilo z okrskového kola do okresního finále. Zde po velkém boji (scházel jediný gól) obsadilo 2. místo, čímž nám unikl postup do krajského kola.

GJW reprezentovali: Ondřej Král, Petr Zabloudil, Lukáš Kravák, David Surma, Lukáš Grulich, Filip Halouzka,...

Celý text

Kvalifikace na republikové finále ve volejbalu dívek2017

21. 2. 2017 proběhla ve Frýdku – Místku kvalifikace na republikové finále ve volejbale dívek a chlapců kategorie V. Naše studentky jednoznačně kvalifikaci vyhrály a zaslouženě postupují na republikové finále 20.-21. 3. v Karlových Varech, kde by rády obhájily.

Našim studentkám děkujeme a držíme palce na republiku.

GJW reprezentují: Dvořáčková Klára, Hůsková...

Celý text

Lyžařský kurz 2017

Ve dnech 15. – 20.1. 2017 se studenti prvních ročníků a kvint tradičně účastnili lyžařského kurzu v areálu skipark Gruň. Letošní zima se po dlouhé době opravdu vydařila a tak byly podmínky, i přes drobné mrazy ideální, a studenti si užily nádherný týden plný lyžování na krásně upravených a zasněžených sjezdovkách.

Po několika letech mohl díky dostatku...

Celý text

Kvalifikace na republikové finále v basketbalu hochů 2016

Republiková kvalifikace basketbalu hochů Ostrava 14.12.2016

14.12.2016 proběhla republiková kvalifikace v basketbalu středních škol v Ostravě. Chlapecký tým gymnázia se postupně utkal s týmy z Ostravy a Kroměříže. Po hladké výhře nad týmem z Kroměříže se tým GJW utkal o postup do republikové finále s Ostravou. Po smolné porážce, kdy většinu utkání GJW vedlo...

Celý text

Krajské kolo v basketbalu chlapců středních škol

Ve středu 30.11. 2016 se studenti našeho gymnázia účastnili krajského kola v baskebalu středních škol. Soupeřem jim bylo gymnázium Šumperk a po jasné výhře 97:43 postoupili do republikové kvalifikace konané 14.12.2016 v Ostravě.

Gymnázium reprezentovali: Matouš Pelikán, Richard Müller,Tomáš Bukovec, Jakub Nosek, Dominik Medek, Štěpán Borovka, Petr Křůmal, Vojtěch...

Celý text

Krajské kolo ve volejbalu dívek 2016

 V úterý, 6.12.2016, se naše studentky účastnily krajského kola ve volejbale středních škol v Olomouci. Po vyrovnaných zápasech naše děvčata postupují na kvalifikaci republikového finále do Zlína. Děkujeme zreprezentaci školy.


Naši školu reprezentovaly : Hradilová Marika, Muzikantová Jana, Svobodová Šarlota, Boudová Veronika,Marvanová Aneta, Kocianová...

Celý text

Ohlédnutí za světovým šampionátem ISF ve volejbale

Časopis AŠSK se ohlédnul za světovým šampionátem ISF ve volejbale pořádaném letos v Bělehradu za účasti našich studentek pod vedením Mgr. Zuzany Bálintové a Mgr. Bronislava Klíče.

Odkaz na článek

http://www.assk.cz/dotoho/34/index.html#p=18

Celý text

Kontakt

Gymnázium Jiřího Wolkera
Kollárova 3
796 01 Prostějov
E-mail: gjw@gjwprostejov.cz
Facebook: facebook.com/gjwprostejov
IČ: 479 222 06
REDIZO: 600 015 157
ID datové schránky: mzugyxh

Předmětové weby

Rychlé odkazy

{"prihlaseny":0,"jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"","ano":"Ano","ne":"Ne"}
https://tv.gjwprostejov.cz/
https://tv.gjwprostejov.cz/?stranka=3
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému